Już od wielu lat PGE Energia Ciepła realizuje program „Dzielimy się ciepłem", dzięki któremu wspiera najbardziej potrzebujących odbiorców ciepła sieciowego. Program ma na celu pomoc instytucjom poprzez dopłaty do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową. Skierowany jest do najbardziej potrzebujących, w tym organizacji wrażliwych społecznie, korzystających z ciepła sieciowego w miastach, w których PGE Energia Ciepła ma swoje elektrociepłownie, czyli w Bydgoszczy, Toruniu, Gdańsku, Gdyni, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze, Krakowie, Gorzowie Wielkopolskim, Lublinie, Kielcach, Szczecinie, Zgierzu i Rzeszowie. Bydgoska elektrociepłownia przekazała wsparcie w postaci czeku w wysokości 10 tysięcy złotych dla Bydgoskiego Zespół Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych, w Bydgoszczy.

- Jako największy producent ciepła dla mieszkańców Bydgoszczy naszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego i ciągłości dostaw. Naszą rolę jako przedsiębiorstwa odpowiedzialnego społecznie rozumiemy jednak szerzej. Jesteśmy związani z naszym miastem i sukcesywnie realizujemy działania zmierzające do wsparcia odbiorców wrażliwych społecznie. Chętnie angażujemy się w wartościowe inicjatywy, mając świadomość wysokiej skali potrzeb ze strony najbardziej potrzebujących – powiedział Sebastian Wasilewski, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddziału w Bydgoszczy.

- Nasi podopieczni dźwigają na swoich barkach bagaż sporych doświadczeń, które często nie są widziane w różowych barwach. Właśnie dlatego, jesteśmy szczęśliwi i napawa nas optymizmem, że są wśród nas ludzie i firmy, których los naszych wychowanków nie jest obojętny - powiedziała Natalia Lejbman, Z-ca dyrektora Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Bydgoszczy.

Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc, czujemy się w sposób szczególny zauważeni i wyróżnieni , mając przekonanie, że nasza współpraca będzie kontynuowana w przyszłości.

(materiał opracowany na podst. Informacji prasowej PGE)

 Zdjęcie 2 Natalia Lejbman Sebastian Wasilewski

Zdjęcie 4 wspólne