Mieszkanie usamodzielnienia

ul. Grunwaldzka 49/2
85-239 Bydgoszcz

tel. (52) 341 18 29
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

 

Mieszkanie Usamodzielnienia przy ul. Grunwaldzkiej 49 w Bydgoszczy zostało utworzone w styczniu 2011 roku. Jego uroczyste otwarcie z udziałem Dyrekcji i pracowników BZPOW, przedstawicieli władz lokalnych i mediów odbyło się 4 lutego 2011 roku.

Mieszkanie powstało z myślą o dzieciach, które mają uregulowaną sytuację prawną i trwale pozostają w placówce. Przeznaczone jest ono dla 13 dzieci w wieku od 6 do 18 roku życia, które mają uczyć się w nim samodzielności, odpowiedzialności i prawidłowego funkcjonowania w codziennym życiu.

Mieszkanie jest przestronne i pięknie urządzone. Obecnie zamieszkuje je dwanaścioro dzieci – cztery dziewczynki i dziewięciu chłopców. Chcielibyśmy, aby dzieci mieszkające w naszym domu nauczyły się współdziałania, nabrały pewności siebie i dzięki temu śmiało weszły w dorosłe życie, mając świadomość, że mogą wiele osiągnąć.

W naszym Mieszkaniu realizowany jest program Samorządnej Społeczności Mieszkańców. Do Społeczności należą wszyscy nasi wychowankowie. Dzięki programowi uczą się oni rozwiązywania konfliktów i nieporozumień bez używania agresji fizycznej i słownej, szacunku do innych, właściwego stosunku do pracy, bezinteresowności i innych cech i umiejętności przydatnych w dorosłym życiu.