Serdecznie dziękujemy Prezydentowi Bydgoszczy Panu Rafałowi Bruskiemu oraz Przewodniczącej Rady Miasta Bydgoszczy Pani Monice Matowskiej za kosze pełne słodkości i owoców. Nasi wychowankowie z radością przyjęły upominki.
Jeszcze raz dziękujemy za otwarte serce, życzliwość i wsparcie.

Serdecznie dziękujemy!!! MMP NEUPACK POLSKA BYDGOSZCZ i PANI ANII
za przekazaną darowiznę pieniężną na rzecz naszej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej
przy ul. Stolarskiej 2 w Bydgoszczy, która pozwoli na organizację wypoczynku letniego dla naszych wychowanków.
Za dobre serce, za wrażliwą duszę, która przynagla do czynienia dobra,
za bezinteresowną, pomoc i życzliwość składamy serdeczne podziękowania.

Cudownie dla nas zaczął się ten rok. Otóż MASZYNY-POLSKIE zorganizowały akcję: „Darowizny dla Domów Dziecka”. FIRMA ROBTOOLS przyłączyła się do akcji i wskazała nasza placówkę do przekazania darowizny. Tym o to sposobem Mieszkanie Usamodzielnienia przy ul. Bora Komorowskiego 59/19 w Bydgoszczy dostało ogromne wsparcie finansowe. Jesteśmy wdzięczni za ten dar dobrego serca. Dzięki Państwa hojności zrealizujemy nasze potrzeby i marzenia.

Poznaliśmy laureatów konkursu plastycznego na zaprojektowanie kartki bożonarodzeniowej z motywem bydgoskim. Dziś (21.12) podczas spotkania w ratuszu nagrody i wyróżnienia wręczyli Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski i Przewodnicząca Rady Miasta Monika Matowska. Trzy nagrodzone prace są wysyłane jako ich życzenia świąteczne.

 

Już od wielu lat PGE Energia Ciepła realizuje program „Dzielimy się ciepłem", dzięki któremu wspiera najbardziej potrzebujących odbiorców ciepła sieciowego. Program ma na celu pomoc instytucjom poprzez dopłaty do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową. Skierowany jest do najbardziej potrzebujących, w tym organizacji wrażliwych społecznie, korzystających z ciepła sieciowego w miastach, w których PGE Energia Ciepła ma swoje elektrociepłownie, czyli w Bydgoszczy, Toruniu, Gdańsku, Gdyni, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze, Krakowie, Gorzowie Wielkopolskim, Lublinie, Kielcach, Szczecinie, Zgierzu i Rzeszowie. Bydgoska elektrociepłownia przekazała wsparcie w postaci czeku w wysokości 10 tysięcy złotych dla Bydgoskiego Zespół Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych, w Bydgoszczy.

Zdjecie 2023 09 12 o 09.06.27

W Bydgoskim Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych przy ul. Traugutta 5 w Bydgoszczy trwa wyczekiwany remont. Zakres prac jest spory, ma na celu zwiększyć komfort mieszkających tam naszych wychowanków. Ekipa, która wykonuje prace remontowe to firma Malibud.

obrazek witaj szkolo 2023

Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego Dyrekcji szkoły, Nauczycielom, Pracownikom administracji i obsługi oraz Uczniom, życzymy dużo uśmiechu oraz sukcesów. Niech rozpoczęty rok szkolny przyniesie ze sobą nowe, ciekawe doświadczenia, a szkoła będzie miejscem odkrywania świata, budowania relacji i rozwijania zainteresowań oraz pasji.

Już wakacje się zaczęły, do widzenia szkoło!

Nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów 26 czerwca - dzień rozpoczęcia wakacji. Gratulujemy wszystkim dzieciom ukończenia kolejnych klas…więc wreszcie WAKACJE…
Życzymy wszystkim wychowankom, by nadchodzące wakacje były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody, czasem wolnym od nauki, od szkolnych dzwonków i porannego wstawania.

Serdecznie dziękujemy POLON-ALFA S.A. za przekazane rowery dla naszych wychowanków z Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych przy ul. Stolarskiej 2 w Bydgoszczy. Dziękujemy za dobroć, pamięć, zainteresowanie i ogromne serce otwarte na potrzeby innych. Każdy odruch życzliwości jest radością i promykiem nadziei dla wszystkich obdarowanych.

Serdeczne podziękowania dla firmy POLON-ALFA S.A. za przekazanie rowerów naszym wychowankom z Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych przy ul Traugutta 5 w Bydgoszczy. Dzięki Państwu możliwy jest rozwój rekreacji w naszej Placówce, a otrzymany sprzęt sportowy- rowery będą bez wątpienia właściwie wykorzystane. Sport to zwłaszcza dla młodych ludzi jedna z dróg rozwoju, samorealizacji. Jesteśmy bardzo wdzięczni za gest dobrego serca. Jeszcze raz dziękujemy.

Poniżej dołączamy linki do stron naszych placówek. Tam można śledzić najważniejsze wydarzenia z życia naszych wychowanków.

Na ten dzień czekaliśmy z niecierpliwością. W dniu 18.04.2023r. odbył się Wiosenny Festyn w Bydgoskim Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczym przy ul. Stolarskiej 2 w Bydgoszczy.
Na dzieci czekały niesamowite atrakcje.

…..I do nas przykicał….Zajączek Wielkanocny i zostawił dla naszych dzieci pełne kosze słodkości i owoców. Serdecznie dziękujemy Panu Rafałowi Bruskiemu Prezydentowi Bydgoszczy, za otwarte serce, życzliwość, zrozumienie i wsparcie.

 

PGE Energia Ciepła Elektrociepłowni w Bydgoszczy z Grupy PGE, podzieliła się ciepłem z potrzebującymi w ramach ogólnopolskiego programu „Dzielimy się ciepłem”.

Konkurs na Autostradową kartkę świąteczną……

 

…..I do nas zawitał Św. Mikołaj!!!!1Dziękujemy serdecznie Panu Prezydentowi Bydgoszczy Rafałowi Bruskiemu za kosze pełne słodkości. Pomoc płynąca prosto z serca sprawiła Nam wiele radości. To wspaniale, że mamy takich Przyjaciół! Właśnie dzięki takim ludziom, nie czujemy się samotni, a Nasza codzienność nabiera blasku…..

W dniach 03.12.2022r. oraz 04.12.2022r. podczas Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego, Stowarzyszenie Tak dla Pomocy przeprowadziło zbiórkę publiczną. Tego dnia frekwencja mimo zimowej aury dopisała. Niemal w całości zapełnione stoisko cieszyło się dużą popularnością.

Zarządzenie Dyrektora BZPOW nr 30/22 w sprawie działań ograniczających zużycie energii elektrycznej i cieplnej oraz Polecenie służbowe Prezydenta Miasta Bydgoszczy w sprawie konieczności redukcji zużycia energii elektrycznej i cieplnej oraz gazu przez jednostki sektrora finansów publiczncyh.

Dnia 18.11.2022r. miała miejsce wyjątkowa uroczystość Dzień Pracownika Socjalnego. Uroczystość rozpoczęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 55, którzy zaprezentowali dla wszystkich gości przedstawienie.
Podczas uroczystości Dyrektor Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Krzysztof Jankowski złożył życzenia i podziękowania za zaangażowanie w pracę na rzecz drugiego człowieka. Święto Pracownika Socjalnego jest okazją do wręczenia wyróżnień w postaci listów gratulacyjnych i nagród pracownikom. Gratulacje dla wyróżnionych pracowników!!!

W niedzielę, 25 września 2022 roku odbył się 6 Wielki Mecz Charytatywny Metropolii Bydgoszcz na Stadionie Miejskim przy ul. Sielskiej 12a w Fordonie. Dziennikarze z lokalnych redakcji kontra Samorządowcy z gmin Metropolii. Wynik meczu to 7:4…..Brawo, Samorządowcy!!.

Nasza Drużyna z BZPOW przy ul. Stolarskiej 2, brała udział w Wojewódzkim Integracyjnym Turnieju piłki nożnej Placowek Opiekuńczo Wychowawczych w Gostycynie , w kategorii do lat 14. ⚽️
W Kategorii nasza drużyna wygrała , ogrywając w finale Zespół Żalno-Gostycyna 3 - 0???

Dopiero lato się zaczyna, a nasi podopieczni szaleją na całego!
Serdecznie dziękujemy naszym przyjaciołom, którzy dbają, aby dzieci się nie nudziły i bardzo aktywnie spędzały czas a o to kilka zdjęć z pierwszych tygodni wakacji.

01.06.2022r. obchodziliśmy Dzień Dziecka i 10 lecie Hostelu BZPOW. Dziękujemy Pani Prezydent Iwonie Waszkiewicz za prezenty i piękne życzenia. To był niezapomniany dzień pełen śmichu, zabaw i serdeczności. Wszystkim Dzieciom życzymy samych pogodnych chwil w życiu.. szaleństwa, aby Wasze życie nie wydawało się nudne, szczęścia ale przede wszystkim ogromu miłości, które będzie napędzać Was do działania! 

Okres wakacji naszym wychowankom minął niesamowicie szybko. To czas zabaw, wypoczynku i beztroski.


Droga Pani Grażynko,

Chcielibyśmy wszyscy Tobie podziękować za chwile, dni i lata, które spędziłaś razem z nami.

Dziś 6 grudnia, jak dobrze wiecie,
Krasnale i elfy gotowe stoją,
Renifer Rudolf grzeje kopyta,
Mikołaj w pośpiechu prezenty chwyta,
Już worek pełny na saniach czeka,
Czemu Mikołaj drapie się w głowę?
Co go tak martwi i na co czeka?

Miło nam jest poinformować, że Stowarzyszenie Tak dla Pomocy, przy ogromnym wsparciu naszych Darczyńców i Sponsorów i w tym roku zorganizowało kolnie socjoterapeutyczne w Jastrzębiej Górze dla 12 naszych Podopiecznych.
Cieszymy się, że po długim czasie odosobnienia nasze dzieciaki mogą korzystać z uroków polskiego wybrzeża.

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 było inne niż dotychczasowe. W ostatnich miesiącach doświadczyliśmy nowej jakości w edukacji, jaką było kształcenie na odległość. Wszyscy zmagaliśmy się z jakże niezwykłym zadaniem. Jednak dziś możemy z sukcesem świętować zakończenie roku szkolnego. Wychowankowie będą odbierali swoje świadectwa w różnych terminach i na zasadach podyktowanych przez szkoły.
Jesteśmy dumni, że w dobie epidemii, przy zdalnym nauczaniu dzieci świetnie sobie poradziły z programem nauczania oraz egzaminami.

 

W sobotę, 14 grudnia podczas bożonarodzeniowego kiermaszu Stowarzyszenie TAK dla POMOCY przeprowadziło zbiórkę publiczną ... Kwota jest niesamowita! Zebrano 4846,36 zł. Cały dochód zostanie przeznaczony na organizacje wypoczynku letniego naszych podopiecznych... Dziękujemy, że byliście z nami po raz kolejny i zapraszamy za rok.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w RAP X-MAS PARTY w Kandi Clubie. Dzięki Waszej hojności udało się uzbierać aż 1525,76 zł. Cała ta kwota zostanie przeznaczona na wypoczynek letni dzieci z Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych przy ul. Stolarskiej 2 w Bydgoszcz .. dziękujemy!

https://www.facebook.com/events/699709370524277/

Fundacja PKO Banku Polskiego, z siedzibą ul. Puławska 15, 02-515 Warszawa

Oraz

Stowarzyszenie "Tak dla Pomocy", z siedzibą ul. Stolarska 2, 85-,851 Bydgoszcz, podpisali umowę na realizację edukacji pozaszkolnej dla Wychowanków Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych.

 

Ruszamy z pracami przy cennych zabytkach


Podpisaliśmy umowy na prace konserwatorskie przy 5 cennych zabytkach. Odrestaurujemy między innymi ściany spichrz nad Brdą i przy pozostałościach murów obronnych. Zdobyliśmy na ten cel unijne wsparcie.

 

W dniu 8 czerwca 2019 roku odbył się na boisku przy ul. Traugutta 5 X Turniej mini piłki nożnej o Puchar Dyrektora BZPOW.

Cząstka dziecka pozostaje w nas na całe życie. Przejawia się w naszych pasjach, zainteresowaniach oraz marzeniach. Tradycją stało się, że z okazji Dnia Dziecka organizujemy dla naszych podopiecznych festyn pełen niespodzianek, atrakcji, zabaw i śmiechu. W ten wyjątkowy dzień życzymy sobie i  wszystkim, aby tej dziecięcej radości było w nas jak najwięcej!
Dziękujemy wszystkim darczyńcom, za wsparcie tego święta i za każdy uśmiech, który zagościł na buźkach naszych dzieci!

W dniu  1 czerwca 2019 r. SAMORZĄDOWCY oraz DZIENNIKARZE jak co roku rozegrali mecz charytatywny. Dzięki temu przedsięwzięciu udało się zebrać kwotę 36 000,00 zł z przeznaczeniem na organizację wypoczynku letniego dla podopiecznych z Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych oraz placówek opiekuńczo – wychowawczych z powiaty bydgoskiego.


Serdecznie dziękujemy!!

Od 16 maja 2019 r. nastąpią zapisy na "Bydgoskie półkolonie 2019". Zgodnie z zasadami, o przyjęciu na półkolonie decyduje kolejność zgłoszeń.

Wszystkie informacje; Karta uczestnika, Oświadczenie BORPA, Terminy i miejsca turnusów, Zasady rekrutacji Programu "Bydgoskie Półkolonie 2019" https://www.bydgoszcz.pl/edukacja/bydgoskie-polkolonie-2019/

Serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 58 w Bydgoszczy za sposób krzewienia idei patronki szkoły: Ireny Sendlerowej.

„ Dobro powraca..”

Miło nam poinformować, że dzieciaki z placówki przy ul. R.Traugutta 5 kolejny raz pojadą na wymarzone, górskie wakacje.

Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci tą niewyobrażalną tragedią.

Odeszła wspaniała osoba, niezwykle życzliwa, pełna energii, optymizmu i empatii dla ludzi w potrzebie. Była cenionym prezesem, ale przede wszystkim prawdziwym i serdecznym przyjacielem.

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego kolegi, przyjaciela, współpracownika Leszka Wydry.


Pierwsza radość dziecka

to poczucie że jest kochanym …”

 

Jesienią przeprowadzone zostaną prace konserwatorskie przy Budynku Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych . Jest to kolejny obiekt, który będzie częścią nowego szlaku ukazującego kulturowe dziedzictwo miasta.

Urząd Miasta Bydgoszczy ogłosił przetarg na wykonanie prac konserwatorskich i renowacyjnych przy pięciu wpisanych do rejestru zabytków obiektach w ramach tworzonego szlaku turystycznego pn. „Zabytkowa Architektura Bydgoszczy. Szlak dziedzictwa kulturowego”.

 

Oświadczenie

Dyrektor Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych informuje,

że zbiórka pieniędzy za pośrednictwem strony internetowej www.pomagam.pl nie była prowadzona z upoważnienia i w uzgodnieniu z Dyrektorem BZPO-W.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

W dniu 09.06.2018r. w naszej placówce po raz dziewiąty odbył się Turniej Piłki Nożnej o puchar Dyrektora BZPOW. W finałowym spotkaniu podopieczni placówki z Bąkowa zagrali Mecz z wychowankami ZMU. Wszyscy zawodnicy grali bardzo pewnie, od samego początku widać było ich doskonałą kondycję i pomysł na grę. Walka była bardzo wyrównana a o zwycięstwie zdecydowała dopiero dogrywka.

- Trzeba pochwalić wszystkie drużyny! To wyjątkowy dzień, wyjątkowy mecz.

Przedmiotem projektu jest przebudowa i modernizacja Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych przy ul. Stolarskiej 2. W wyniku przeprowadzonej przebudowy i modernizacji budynku BZPOW nastąpi wyodrębnienie dwóch placówek. Przedmiotem projektu jest ponadto zakup niezbędnego wyposażenia dla obu placówek.

Wspomnienia są nieodłącznym elementem życia towarzyszącym nam na całej jego rozciągłości…. dlatego było to niezapomniane spotkanie… Ogromna dawka wzruszeń, wspomnień i emocji …