Ruszamy z pracami przy cennych zabytkach


Podpisaliśmy umowy na prace konserwatorskie przy 5 cennych zabytkach. Odrestaurujemy między innymi ściany spichrz nad Brdą i przy pozostałościach murów obronnych. Zdobyliśmy na ten cel unijne wsparcie.

 

W dniu 8 czerwca 2019 roku odbył się na boisku przy ul. Traugutta 5 X Turniej mini piłki nożnej o Puchar Dyrektora BZPOW.

Cząstka dziecka pozostaje w nas na całe życie. Przejawia się w naszych pasjach, zainteresowaniach oraz marzeniach. Tradycją stało się, że z okazji Dnia Dziecka organizujemy dla naszych podopiecznych festyn pełen niespodzianek, atrakcji, zabaw i śmiechu. W ten wyjątkowy dzień życzymy sobie i  wszystkim, aby tej dziecięcej radości było w nas jak najwięcej!
Dziękujemy wszystkim darczyńcom, za wsparcie tego święta i za każdy uśmiech, który zagościł na buźkach naszych dzieci!

W dniu  1 czerwca 2019 r. SAMORZĄDOWCY oraz DZIENNIKARZE jak co roku rozegrali mecz charytatywny. Dzięki temu przedsięwzięciu udało się zebrać kwotę 36 000,00 zł z przeznaczeniem na organizację wypoczynku letniego dla podopiecznych z Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych oraz placówek opiekuńczo – wychowawczych z powiaty bydgoskiego.


Serdecznie dziękujemy!!

Od 16 maja 2019 r. nastąpią zapisy na "Bydgoskie półkolonie 2019". Zgodnie z zasadami, o przyjęciu na półkolonie decyduje kolejność zgłoszeń.

Wszystkie informacje; Karta uczestnika, Oświadczenie BORPA, Terminy i miejsca turnusów, Zasady rekrutacji Programu "Bydgoskie Półkolonie 2019" https://www.bydgoszcz.pl/edukacja/bydgoskie-polkolonie-2019/

Serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 58 w Bydgoszczy za sposób krzewienia idei patronki szkoły: Ireny Sendlerowej.

„ Dobro powraca..”

Miło nam poinformować, że dzieciaki z placówki przy ul. R.Traugutta 5 kolejny raz pojadą na wymarzone, górskie wakacje.

Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci tą niewyobrażalną tragedią.

Odeszła wspaniała osoba, niezwykle życzliwa, pełna energii, optymizmu i empatii dla ludzi w potrzebie. Była cenionym prezesem, ale przede wszystkim prawdziwym i serdecznym przyjacielem.

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego kolegi, przyjaciela, współpracownika Leszka Wydry.


Pierwsza radość dziecka

to poczucie że jest kochanym …”

 

Jesienią przeprowadzone zostaną prace konserwatorskie przy Budynku Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych . Jest to kolejny obiekt, który będzie częścią nowego szlaku ukazującego kulturowe dziedzictwo miasta.

Urząd Miasta Bydgoszczy ogłosił przetarg na wykonanie prac konserwatorskich i renowacyjnych przy pięciu wpisanych do rejestru zabytków obiektach w ramach tworzonego szlaku turystycznego pn. „Zabytkowa Architektura Bydgoszczy. Szlak dziedzictwa kulturowego”.

 

Oświadczenie

Dyrektor Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych informuje,

że zbiórka pieniędzy za pośrednictwem strony internetowej www.pomagam.pl nie była prowadzona z upoważnienia i w uzgodnieniu z Dyrektorem BZPO-W.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

W dniu 09.06.2018r. w naszej placówce po raz dziewiąty odbył się Turniej Piłki Nożnej o puchar Dyrektora BZPOW. W finałowym spotkaniu podopieczni placówki z Bąkowa zagrali Mecz z wychowankami ZMU. Wszyscy zawodnicy grali bardzo pewnie, od samego początku widać było ich doskonałą kondycję i pomysł na grę. Walka była bardzo wyrównana a o zwycięstwie zdecydowała dopiero dogrywka.

- Trzeba pochwalić wszystkie drużyny! To wyjątkowy dzień, wyjątkowy mecz.

Przedmiotem projektu jest przebudowa i modernizacja Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych przy ul. Stolarskiej 2. W wyniku przeprowadzonej przebudowy i modernizacji budynku BZPOW nastąpi wyodrębnienie dwóch placówek. Przedmiotem projektu jest ponadto zakup niezbędnego wyposażenia dla obu placówek.

Wspomnienia są nieodłącznym elementem życia towarzyszącym nam na całej jego rozciągłości…. dlatego było to niezapomniane spotkanie… Ogromna dawka wzruszeń, wspomnień i emocji …