31493762Mieszkanie usamodzielnienia

ul. Bora Komorowskiego 22/1
85-793 Bydgoszcz

tel.: 723 501 450
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

Wychowankowie z Mieszkania Usamodzielnienia przy ul. Bora Komorowskiego 22 zamieszkiwali początkowo w lokalu przy ul. Wyzwolenia 103. Było miło, jednak trochę ciasno. Z myślą o komforcie naszych podopiecznych podjęto starania o zmianę tego stanu rzeczy. 19/02/2015r. dzieci przeprowadziły się do pachnącego świeżością, 150 metrowego mieszkania mieszczącego się w nowo wybudowanym bloku należącym do zasobów Bydgoskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Bora Komorowskiego 22 (oficjalne otwarcie miało miejsce 5/11/2014r., potrzebowaliśmy jednak trochę czasu na urządzenie się).

Nasze piękne mieszkanie składa się z pięciu sypialni, salonu, kuchnio- jadalni, dwóch łazienek, dwóch balkonów oraz przynależnej do niego piwnicy. Przystosowane jest dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Zamieszkuje je czternaścioro wychowanków płci obojga w wieku od 9 do 18 lat. Pod okiem doświadczonej kadry (koordynator, czworo wychowawców i opiekunka dziecięca), przy wsparciu specjalistów Zespołu Mieszkań Usamodzielnienia (pedagog, psycholog) oraz wolontariuszy i sponsorów dzieci integrują się ze środowiskiem lokalnym, realizują obowiązek szkolny, współuczestniczą w prowadzeniu gospodarstwa domowego: chodzą na zakupy, przygotowują posiłki, sprzątają, piorą, a także rozwijają swoje pasje uczestnicząc w kółkach zainteresowań i zajęciach proponowanych przez wychowawców. W praktyczny sposób nabierają wiedzy i umiejętności niezbędnych w przyszłym, samodzielnym życiu.