Mieszkanie usamodzielnienia

ul. Bora Komorowskiego 59/19
85-793 Bydgoszcz

tel.: (52) 519 36 99
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

Mieszkanie Usamodzielnienia przy ul. Gen. T. Bora Komorowskiego 59/19 jest placówką typu socjalizacyjnego i należy do Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych. Mieszkanie Usamodzielnienia zostało oddane do użytku 24.01.2016r. Stworzone zostało z myślą o młodzieży wchodzącej w okres późnej adolescencji, dlatego też głównym celem jest szeroko rozumiane, wdrażanie w dorosłe życie oraz przygotowanie i adaptowanie do pełnienia różnego rodzaju ról społecznych. W chwili obecnej, na podstawie kontraktu ,,18+”, w MU zakwaterowani są również pełnoletni wychowankowie. Kontrakt ściśle określa zasady przebywania w placówce.

Mieszkanie Usamodzielnienia zapewnia całodobową opiekę wychowankom pozbawionym częściowo lub całkowicie opieki rodzicielskiej, ale również wspiera działania rodziców w wychowywaniu i sprawowaniu opieki. Daje ogromne możliwości stworzenia życia przybliżonego do rodzinnego. Placówka stwarza odpowiednie warunki do edukacji i wszechstronnego rozwoju osobistego wychowanków, ale także generuje możliwości obserwacji codziennych zajęć i uczestnictwa w nich, gdzie wychowankowie poznają społeczne normy postępowania i wartości oraz kształtują swoją osobowość poprzez interakcje międzyludzkie.

Pieczę nad wychowankami sprawują wykwalifikowani specjaliści, ponieważ zasadą Zespołu Mieszkań Usamodzielnienia jest stosowanie różnorodnych metod pracy opiekuńczo- wychowawczej, która w przyszłości zaowocuje samodzielnym funkcjonowaniem w życiu społecznym